Haber

AK Parti’nin İzmir adayı Dağ projelerini açıkladı

İzmir’e yönelik projelerini açıklayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, projeleri ‘Eşsiz İzmir’ temalı 11 başlıkta topladığını belirterek, “Ne bizim ne de İzmirlilerin bir dakika bile ayıracak vaktimiz yok” dedi. İzmir’in sorunlarını konuşun. Dün olduğu gibi bugün de İzmir için.” “Ben sadece çözüme odaklandım. Güzel şehrimizin sorunlarını bütüncül bir bakış açısıyla değerlendiren, insanı merkeze alan yepyeni bir yönetim anlayışını İzmirli hemşerilerimin hizmetine sunacağız. Bu şehre büyük bir değer kazandıracağız. İzmir’i dünya standartlarında İzmir’e yakışan bir şehir haline getirecek projelerimiz ile özgün bir kimliğe sahibiz” dedi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, ‘Eşsiz İzmir Vizyon Lansmanı’ toplantısında İzmir’e yönelik projelerini açıkladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Fatih Şahin, Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, İzmir milletvekilleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, ilçe belediye başkan adayları, STK temsilcileri, oda başkanları katıldı. Programda İzmir’in trafik, çöp, altyapı, çukurlar gibi sorunları animasyonlu görüntülerle anlatıldı. Programda konuşan Dağ, “Bugün hemşehrilerimiz yıllardır yaşadıkları sorun ve sıkıntıları benden değil, sadece çözümlerini duyacaklar. Çünkü ne bizim ne de İzmirlilerin ayıracak bir dakikamız bile yok. İzmir’in sorunlarını konuşacağım. Bugün de daha önce olduğu gibi sadece İzmir’in çözümlerine odaklandım. Güzel. “Şehrimizin sorunlarını bütünsel bir bakış açısıyla değerlendiren, insanı merkeze alan yepyeni bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız, İzmirli hemşehrilerimin hizmetindeyim. İzmir’i dünya standartlarında, İzmir’e yakışan bir şehir haline getirecek projelerimizle bu şehre özgün bir kimlik kazandıracağız” dedi. Projeleri 11 başlık altında topladıklarını belirten Dağ, “Bunlar; Erişilebilir İzmir, Sosyal Belediyesi ile Benzersiz İzmir, Çevresel Altyapısı ile Benzersiz İzmir, Dönüşümü ile Benzersiz İzmir, Turizmi ile Benzersiz İzmir, Eğitim ve İstihdamı ile Benzersiz İzmir, Akıllı Şehirleşme, Sağlık Altyapısı ile Benzersiz İzmir, Dönüşümü ile Benzersiz İzmir, Tarımıyla, “Spor Altyapısıyla Benzersiz İzmir, Kültürüyle Benzersiz İzmir” dedi.

‘ULAŞIMDA İZMİR KÖRFEZ GEÇİŞİ PROJESİ’

‘Erişilebilir İzmir’ projelerine değinen Dağ, “Ulaşım bir şehrin nabzıdır. Şehrimizin geleceğine yön verecek, İzmir Körfezi’ni bir uçtan diğer uca en kısa yoldan bağlayacak vizyon projemiz ‘İzmir’dir. Körfez Geçişi’. İzmir Körfez Geçişi, İzmir’in iki yakasının bağlantısıdır. İzmir Körfez Geçişi sadece bir ulaşım projesi değil, aynı zamanda İzmir’in çehresini değiştirecek, şehrimizi dünya standartlarında bir metropole dönüştürecek bir vizyon projesidir. Bu projede gidiş-dönüş 12,6 kilometre, 3 şeritli yol, 6 şeritli yol, 4.175 metrelik körfez deniz köprüsü ve 9 kilometresi deniz geçişi olacak yapay ada yer alacak. Proje ile her iki taraftaki raylı sistemler ile entegre olacak. Bu sayede İzmir’in ulaşım ağında entegre, verimli ve hızlı bir sistem oluşturulacak. İzmir Körfez Geçişi son Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. ’35 İzmir 35 Projesi’ kapsamında Elimizde olmayan nedenlerden dolayı proje bugüne kadar hayata geçirilemedi. “Özellikle körfezin her iki yakasında yaşayan vatandaşlarımızın ısrarlı talepleri nedeniyle önümüze çıkan engelleri aşarak bu projeyi hayata geçireceğiz” dedi.

‘YENİ ÇEVRE PROJESİ İLE MENEMEN-BUCA ARASI 20 DAKİKAYA İNDİRİLECEK’

Ulaşımdaki diğer projelere de değinen Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İzmir’in en önemli sorunlarından biri olan trafik sorununa köklü bir çözüm getirecek ‘İzmir İçin Yeni Çevre Yolu Projesi’ni hayata geçireceğiz. Yeni çevre yolumuzla şehrin trafiğini rahatlatmayı ve şehre yeni bir soluk kazandıracak.Yeni çevre yolunun hizmete girmesiyle Menemen- Bayraklı ortası trafikte geçirilen süre 10 dakikaya, Menemen-Buca ortası ise 20 dakikaya inecek. Yeni çevre yolunu şehir merkezine bağlayacak 9 önemli bağlantı yolunu inşa edeceğiz. Bu iletişim yolları; Koyundere, Harmandalı-Ulukent, Harmandalı-Çiğli, Örnekköy Mezarlığı alanı, Doğançay, “Şehir Hastanesi, Manisa Yolu, Ambarlar Bölgesi, İzmir-İstanbul Karayolu Bağlantısı, Buca-Çeşme Karayolu Kavşağı. Bu bağlantı yolları sayesinde İzmir’in trafik akışı daha da rahatlayacak, şehir içi ulaşımın yanı sıra şehirlerarası ulaşım da hızlanacak.”

‘İZBAN’A 30 YENİ TREN SETİ, 9 VAGON’

Raylı sistem projeleriyle İzmir’in ulaşım haritasını yeniden çizdiklerini belirten Dağ, “Karşıyaka ve Konak tramvay hatlarını birleştirerek hafif raylı sistem ağımızı entegre edeceğiz. Buca Metrosunu tamamlayacağız. Halkapınar-Halkapınar-ı hayata geçireceğiz. Otogar İZBAN hattı ile havalimanı ile otogar arasında kesintisiz demiryolu ulaşımı sağlıyoruz.” Karabağlar-Gaziemir Metro çalışmalarına başlayacağız. Bergama-Kınık hattını İZBAN’a yeni güzergah olarak ekleyeceğiz. İZBAN’a 4 durak daha ekleyeceğiz. Gürçeşme ve Katip Çelebi Üniversitesi, Asarlık ve Koyundere durakları tamamlanacak. İZBAN’ı 9 vagona çıkaracağız. 30 yeni tren seti İstasyonlarda 24 dakikalık bekleme süresini 12 dakikaya, 12 dakikalık bekleme süresini ise 6 dakikaya düşüreceğiz. Torbalı-Ödemiş ve Çatal-Tire hatlarını ‘İzmir’im Kart’la entegre ederek İZBAN’ı da Ödemiş’e getireceğiz. Ayrıca İZBAN’ın “Şehrimizin bazı ilçeleri ikiye böldüğünü biliyoruz. Kısa vadede çözüm bulmak zor olsa da orta vadede Bayraklı, Çiğli, Konak, Gaziemir ve Torbalı’da İZBAN’ı yer altına almayı planlıyoruz.” gol” dedi.

’90 DAKİKALIK UYGULAMA GERİ DÖNECEK’

Otobüs hatlarıyla ilgili projeleri sıralayan Dağ, “90 dakika uygulamasını geri getireceğiz. Ayrıca ‘Genç İzmirim Kart’ sahipleri için bu süreyi 120 dakikaya çıkaracağız. Duraklarımızı ihtiyaca uygun hale getireceğiz” Mobil uygulamalarla çağın getirdiği park sorununa yönelik ‘Park Et, Ücretsiz Sür’ uygulamasıyla özel hizmet sunacağız.” ‘İzmirim Kart’ uygulamasıyla araçlarını park yerlerine park eden vatandaşlarımız otoparktan indirimli yararlanabilecek ve toplu taşıma araçlarıyla yolculuklarının ilk 90 dakikasında ücretsiz seyahat edebilecek. Ayrıca ‘İzmirim Kart’ sahibi olan ve belediyemize ait otoparkları kullanan vatandaşlarımız da ilk 30 dakika ücretsiz park etme hakkına sahip olacak. “Nisan 2024 itibarıyla mevcut otopark tarifelerini yüzde 50 oranında düşüreceğiz. 5 yıl içinde gerçekleştireceğimiz toplam 100 bin araç kapasiteli yer altı otopark projelerimizle bir soruna daha çözüm bulacağız” dedi.

‘YAZ TATİLİNDE 16 PARÇA SET ÇIKIMINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Kavşak düzenleme projelerine büyük önem verdiğini belirten Dağ, “Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde yapılacak 4 kavşakla trafik ışıklarını ortadan kaldırarak Konak’tan Balçova’ya kesintisiz ulaşım sağlayacağız. Konak’tan Balçova’ya kesintisiz ulaşım sağlayacağız. Balçova. Yeşillik Caddesi ve İzmir’de acil ihtiyaç duyulan kavşaklara köprülü kavşak çözümleri ile kesintisiz ulaşım sağlayacağız.” Trafik akışını rahatlatacağız. Karşıyaka Yalı Bulvarı’na yapacağımız inşaatla ‘Çarşı ve İskele’yi kesintisiz bir yaya yoluna dönüştüreceğiz. Altınyol Caddesi üzerinde yapacağımız inşaatla Bayraklı’yı denize bağlayacağız. Yaz tatilinde 3 ay süreyle 16 kavşak ve köprülü kavşak yapacağız. “İlimizde trafiğin azaldığı dönemde bunu hayata geçireceğiz. Asfalt kalitesini artıracağız ve şehrimizde kötü yol bırakmayacağız” dedi.

‘ESBAŞ GİRİŞİ BATI ÇEVRE YOLU ÜZERİNDEN SAĞLANACAK’

Yeni yol güzergahlarını sıralayan Dağ, “Gaziemir/Havaalanı-Sarnıç ve Gaziemir/Havaalanı-Karabağlar yeni iletişim yolları ile ESBAŞ girişini batı çevre yolu üzerinden sağlayarak Akçay Caddesi’ndeki trafik akışını rahatlatacağız. Kent Hastanesi-Altınyol bağlantı yolu, Bayraklı-Karşıyaka Dağ Yolu, Buca Hal çıkışı, Pancar OSB çıkışı vb. mevcut çevre yoluna yeni yol güzergahları açacağız. Menderes-Gümüldür, Seyrek gibi otoyollarımızın genişletilmesi ve düzenlenmesi konusunda girişimlerde bulunacağız. -Foça, Seferihisar-Özdere, Dikili-Çandarlı, Çandarlı Otoyol Bağlantısı, Bergama-Kozak çevre yolları.”Hilal Kavşağı, Ege Mahallesi bağlantı yolu, Halkapınar Kavşağı ve Zafer Payzın Kavşağı arasındaki yolu genişleteceğiz. Alsancak-Konak bölgesinde trafik. Ankara Caddesi üzerinden limana gidecek ağır araçlar için limana özel bir yol açarak Konak yolunu rahatlatacağız” dedi. Büyükşehir Otogarı’nı da yerinde yenileyeceklerini belirten Dağ, mevcut iskeleleri de faaliyete geçirerek, bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini belirtti. Deniz taşımacılığının payını yüzde 2,5’tan yüzde 5’e çıkararak toplam taşımacılıktaki payını ikiye katlayacaklar.

‘İLK İKİ YILDA 100 KREŞ AÇACAĞIZ’

‘Sosyal Belediyecilikle Benzersiz İzmir’ projelerine değinen Dağ, “İzmirim Kart’ı İzmirlilerin hayatın her alanında kullanabileceği yeni nesil bir ödeme yöntemi haline getireceğiz. İlk etapta ilimiz genelinde 100 kreş açacağız” dedi. İki yıl sonra göreve başlayacağız. Yeni evli, sosyoekonomik açıdan dezavantajlı çiftlere çeyiz ve maddi destek hizmeti sunacağız.” “Düğün hediyesi vereceğiz. İlimizde yaşayan ve üniversiteden mezun olan her gence, üniversite eğitiminin ilk döneminde bir defaya mahsus 10 bin lira eğitim destek bursu vererek destek olacağız. ‘İZMARKET’ ve Sosyal İzmirim Kart ile alışveriş imkânı sunacağız. Taziye evleri oluşturacağız” dedi.

‘Dezavantajlı emeklilerimize yılda bir kez 10 bin lira yükleniyor’

İzmir’de kreşlerle yaşam merkezleri kuracaklarını belirten Dağ, “Engelli bireylerin emanet edilebileceği ‘mola evleri’ kuracağız. Engelli İzmirim Kart ile sosyal tesislerimizde yüzde 75 indirim sağlayacağız. Sosyal yardımlardan yararlanamayan engelli vatandaşlarımıza eğitim destek bursu Engelli vatandaşlarımıza ve onların birinci derece ailelerine oluşturacağımız sosyal tesislerde bir haftalık ücretsiz tatil imkanı sağlayacağız. Akıllı Saat Uygulaması. Yaşlı Bakım Merkezlerimizi hizmete açacağız. Dezavantajlı emeklilerimizin Sosyal İzmirim Kartlarına yılda bir kez 10 bin lira yükleyeceğiz. Sosyoekonomik açıdan dezavantajlı emeklilerimiz ise hane başına 10 bin lira alacak. ” Doğalgazın 50 metreküpünü ücretsiz tüketiyorlar” diye konuştu. Dağ, Çocuk Yaşam Parkı Projesi ile çocukların eğlenirken öğrenebilecekleri, büyürken doğayla iç içe olabilecekleri bir yaşam alanı oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. .

‘KÖYDE ARITILMAMIŞ HER DAMLA İZMİR’E İHANETTİR’

Dağ, ‘Çevresel Altyapısıyla Benzersiz İzmir’ projelerinden de bahsetti. “Vazgeçilmez projemiz: Çiğli Atıksu Arıtma Tesisinin modernizasyonu ve kapasitesinin artırılması” diyen Dağ, şöyle devam etti: “Kanalizasyondan gelen atık sular arıtılmadan körfeze bırakılarak İzmir Körfezi’nin bugününü ve geleceğini yok ediyor. Körfezin dibinde 2,5 metre çamur olduğu açıkça görülüyor.Bu durum artık öyle bir noktaya ulaştı ki, suyun taşıdığı ağır metaller ve kimyasallar nedeniyle bölgedeki deniz canlılarının yaşamı neredeyse sona ermiş durumda. Bu atık su körfeze salınıyor. Arıtmadan körfeze bırakılan her damla İzmir’e ihanettir. Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi “Teknoloji eski ve yetersiz. Acilen 4. fazın üretim sürecini tamamlayacağız, ardından ilk 3 fazın modernizasyonunu gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1,5 milyar lira olan bu yatırım İzmir’in çevresel sürdürülebilirliğinin can damarı olacak.”

‘ÇEVRE KATLİAMI YAPILDI’

Dağ, arıtma tesisinin tam kapasiteyle çalışması durumunda günde ortalama 700 tonu aşacak fazla çamur için biyogaz tesisi kurularak, çamurdan gaz ayrıştırılarak yıllık ortalama 500 milyon lira gelir elde edileceğini belirtti. . Geçmişte bu çamurun uzun süre arıtma tesisi alanına döküldüğünü ve katliam yapıldığını söyledi. Yaklaşık 2,5 milyon metreküp çamurun bulunduğu bölgeyi yeşillendirerek rehabilite edeceklerini vurguladı. İzmir’e 10 milyon metrekare yeni yeşil alan sözü veren Dağ, “Harmandalı Depolama Sahasını rehabilite ederek yabani çöp depolamaya son vereceğiz. Ayrıca toplam 150 megavat kapasiteli güneş enerjisi sahaları da kuracağız” dedi. dedi.

‘DOĞAL GAZIN ULAŞMADIĞI MAHALLE OLMAYACAK’

‘Kesintisiz Körfez Yaya Yolu’ projesini duyuran Dağ, “Körfez boyunca kesintisiz yaya ve bisiklet yolları yaparak vatandaşlarımızın sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmesini sağlayacağız. ‘Yaşayan Kültür Parkı Projesi’ ile de hedefimiz; İzmir Fuarı eski ruhunu geri getiriyor. Mevcut durumda İzmir’de “Köyler hariç hanelerin yüzde 69’una doğal gaz ulaşıyor. Görev süremiz boyunca doğalgaza erişimi olmayan mahalle kalmayacağının sözünü veriyoruz. İzmir’imiz bugün Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor. 1 Nisan’dan itibaren Su Ücreti Tarifesini yüzde 50 oranında düşüreceğiz” dedi.

‘BEŞ YILDA 150 BİN EV YENİLENECEK’

Yerinde geri dönüşüm projelerine dikkat çeken Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “‘Yerinde Yaşamak’ anlayışımızla, dayatmadan, kent kimliğine uygun, yerinde dönüşüm gerçekleştireceğiz. Beş yıl içinde, 150 bin konutu yenileyeceğiz. 5 yılda 50 bin sosyal konutu yenileyeceğiz ve 4 bölgede kent kazandıracağız. Bu yerleşim alanlarına İzmir’de 5 yıl ikamet kuralı koyacağız. 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan deprem felaketinin ardından yapılan hasar tespit çalışmaları kapsamında, binaları orta derecede hasar gören vatandaşlara ‘Yarısı Bizden Kampanyası’ ve ‘Rezerv Alanında Yeni Konut’ olmak üzere iki teklif verilecek. metodlar.”

‘İZMİR’İN YENİ CAZİP MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK’

Yeşildere’deki yerinde dönüşüm projesinden bahseden Dağ, “Eski ve düzensiz yapı stoku ciddi risk oluşturuyor. Burada yapılan EXPO planı iptal edilerek başka bir alana taşınacak.” ‘Turizmiyle Eşsiz İzmir’ başlığı altında projeleri anlatan Dağ, “Kruvaziyer limanımızı geliştirerek dünyanın her yerinden gemi ve turisti ağırlayacağız. Urla Karantina Adası Dönüşüm Projesi ile bu özel ada daha da güzelleşecek.” İzmir’in yeni cazibe merkezlerinden biri.’Karantina Adası'”‘Ücretsiz Teknoloji Parkı Projesi’ ile Alsancak Limanı arka bölgesini teknolojinin ve inovasyonun merkezi haline getireceğiz” dedi. ‘Gönlüm İzmir’ Tarihi Konak Atatürk Meydanı ve Kemeraltı Cazibe Merkezi Projesini anlatan Dağ, “Projemizle bu değerli mirası restore ederek Kemeraltı ve Konak’ı yeniden İzmir’in can damarı haline getirmeyi hedefliyoruz.” Dağ, gençlerin rekabet gücünü artıracaklarını söyledi. ‘Eğitim ve İstihdamıyla Benzersiz İzmir’ projeleriyle dünya sahnesine çıkıyor.

‘BAĞIMLILIKLA MÜCADELE VE REHABİLİTASYON KÖYÜ PROJEMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

‘Yeni İşim İlk Ofisim’ projesiyle girişimcilere ofis, malzeme ve muhasebe desteği sağlanacağını belirten Dağ, ‘Akıllı Şehircilik’ projelerine de değindi. “QR İzmir ile öncelikle şehrimizin yapısal analizini oluşturup binalarımızda yapılan yapısal değişiklikleri dijital ortamda arşivleyeceğiz” diyen Dağ, şöyle devam etti: “Bu sayede şehrimizin yapısal gelişmelerini son yıllarda takip edebileceğiz. herhangi bir zamanda birçok farklı disiplin.” ‘Sağlık Altyapısıyla İzmir’ projesiyle 0-3 yaş arası bebeklere gıda, süt ve vitamin desteği sağlayacaklarını, kadın sağlığına yönelik erken teşhis ve tedavi desteği sağlayacaklarını, bağımlılık tedavi ve rehabilitasyon köyü projesini hayata geçireceklerini vurguladı.

‘TARIM VE HAYVANCILIK TEKNOPARKI KURACAĞIZ’

‘Tarımıyla Benzersiz İzmir’ projeleri kapsamında yerli tohum ve fide desteği sağlayacaklarını belirten Dağ, ‘Tarım ve Hayvancılık Teknoparkı’ kurarak Çocuk Tarım Köyü ve Ekolojik Tarım Köyü Projelerini hayata geçireceklerini belirtti. ‘Spor Altyapısıyla Benzersiz İzmir’ projeleriyle spor tesisleri inşa edeceklerini ve her ilçeye en az bir olimpik yüzme havuzu tesisi kazandıracaklarını belirtti. ‘Kültürleriyle Eşsiz İzmir’ projesiyle yıl boyunca devam edecek festival ve etkinliklerle sanatı hayatın her alanına yayacaklarını vurguladı. Dağ, “Yüzbinlerce dijital ve basılı kaynağa ulaşabildiğimiz, haftanın 7 günü 24 saati hizmet verecek şehir kütüphanelerimizi İzmir’in üç farklı noktasında hizmete açacağız. Yakın zamanda kaybettiğimiz hemşehrimiz bilge kadın Alev Alatlı’nın anısına bu kütüphanelerden biri.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort