Haber

Türkiye 23 Yaş Altı Grekoromen Güreş Şampiyonası Çorum’da devam ediyor

Türkiye Güreş Federasyonu’nun düzenlediği 23 Yaş Altı Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası’nın ikinci gününde karşılaşmalar Çorum’da devam etti.

Atatürk SporSalonda 61 kulüpten 380 sporcu yarışıyor.

Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, bugün düzenlenen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Çorum’u bir spor kenti haline getirmek için yatırım yaptıklarını söyledi.

Ata sporu olduğu için güreşe daha çok önem verdiğini belirten Aşgın, “Çorum Belediyesi tüm belediyeler içinde hem Greko-Romen hem de serbest Süper Lig’de yer alan 5 takımdan biri.” dedim.

Aşgın, Çorum’da güreş eğitim merkezi inşaatının devam ettiğini ve bu yıl merkezi hizmete sokmayı hedeflediklerini kaydetti.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Yardımcısı Kerim Salman, organizasyona katılan sporculara başarılar diledi.

Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz’ın da katıldığı açılış töreninin ardından 55, 63, 72, 82 ve 97 kiloda final müsabakaları yapıldı.

Muhammet Emin Çakır 55 kiloda, İsmail Çulfa 63 kiloda, Abdullah Toprak 72 kiloda, Kadir Kemal 82 kiloda ve Fatih Önvermez 97 kiloda.

Takım sıralamasında Kayseri Şekerspor 63 puanla birinci, İstanbul Büyükşehir Belediyespor 58 puanla ikinci, Ankara ASKİ 55 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Organizasyon yarın oynanacak maçlarla tamamlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu